Archiwum dla kategorii: Eko-porady dla firm
Prasy do odpadów są niezastąpionym urządzeniem w procesie zarządzania odpadami. Pozwalają one skutecznie zmniejszyć objętość odpadów poprzez prasowanie różnych rodzajów materiałów. W artykule przedstawimy różne rodzaje pras, omówimy ich zastosowanie oraz korzyści wynikające z ich użytkowania. Dowiesz się również, jakie materiały można prasować za pomocą belownicy i jak dbać o bezpieczeństwo podczas jej użytkowania. Jeśli planujesz zakup urządzenia, dowiedz się, jak wybrać odpowiedni model, biorąc pod uwagę kluczowe czynniki. Zapraszamy do lektury!
Więcej...
Lekceważenie planety zdecydowanie nie jest dziś w modzie. Firmy, które odwracają się od środowiska i nie próbują mu pomóc, tracą zaufanie w oczach klientów i skutecznie ich odstraszają. Przedsiębiorcy muszą stale wykazywać proekologiczną postawę, nie tylko, aby przypodobać się konsumentom, ale żeby chronić planetę i zminimalizować negatywnego wpływ na środowisko.
Więcej...
Według badań CBOS ponad 8 milionów Polaków pali papierosy. Ciężko wymienić zakład, gdzie nie znalazłaby się pracownik, który nie wychodzi na przysłowiowego „dymka”. W takim wypadku potrzebne są rozwiązania, które pozwolą zachować czystość w zakładzie i jego obrębie. Jak poradzić sobie z zanieczyszczeniami po palących pracownikach?
Więcej...
Wyposażenie biura w nowoczesne pojemniki na odpady to połowa drogi, więcej o tym pisałam tutaj. Kolejnym, ważnym etapem jest zachęcenie pracowników do rozpoczęcia segregacji... Jak więc to zrobić, by pracownik nie czuł przymusu wynikającego z obowiązku segregacji, ale traktował to jako pożyteczne przyzwyczajenie, które wpłynie korzystnie na środowisko.
Więcej...
Podziemne pojemniki na odpady zaczęły pojawiać się w Europie w latach 80, od tamtej pory mówiono, że to przyszłość w polityce zagospodarowania odpadami. Taki sposób selektywnej zbiórki odpadów jest zdecydowanie najlepszy w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych lub wysokiej gęstości zaludnienia (park, szkoła, osiedle, galeria handlowa). Dzięki dużej objętości podziemnego zbiornika na odpady częstotliwość wywozu spada, a problem porozrzucanych dookoła pojemników śmieci przestaje istnieć.
Więcej...
Zbliża się dzień wejścia w życie nowych przepisów odnośnie sortowania odpadów komunalnych w całej Polsce. Przedsiębiorcy powinni przygotować się do tej chwili już teraz, gdyż niestosowanie się do nowych regulacji będzie skutkować poważnymi karami finansowymi. Aby zaoszczędzić i nie musieć wprowadzać w firmie chaotycznych zmian na ostatnią chwilę, warto dowiedzieć się, jak od lipca 2021 roku powinna wyglądać segregacja odpadów komunalnych w miejscu pracy.
Więcej...
Jeśli poświęcisz nieco czasu na zorganizowanie systemu ich zagospodarowania, odpady z gastronomii przestaną być zmorą Twojej działalności, a Ty przyczynisz się do ochrony środowiska i poprawy wizerunku Twojej firmy. Dowiedz się, czym są odpady gastronomiczne i jakie akty prawne regulują postępowanie z odpadami w gastronomii.
Więcej...
Jeśli cenisz sobie wizerunek przyjaznej środowisku firmy i nie chcesz płacić poważnych sankcji za nieprawidłowe segregowanie śmieci w biurze — zapomnij o półśrodkach. Wybierając kosze na śmieci biurowe, pokaż, że sortowanie śmieci w biurze to zadanie, do którego podchodzisz na poważnie, solidnie i kompleksowo.
Więcej...
22 maja 2018 roku państwa członkowskie Unii Europejskiej przyjęły pakiet środków, które mają na celu zmianę w gospodarce odpadami i wprowadzenie w życie gospodarki o obiegu zamkniętym. Przepisy zawarte w dyrektywach (m.in. dyrektywa o odpadach, dyrektywa o składowaniu odpadów, dyrektywa o odpadach opakowaniowych) mają zostać wdrożone we wszystkich krajach wspólnoty (w terminach określonych w dyrektywach). To obliguje Polskę do restrykcyjnego zaostrzenia przepisów dotyczących segregacji śmieci.
Więcej...
Większość właścicieli nieruchomości jest zobowiązanych do wyposażenia jej w pojemniki na odpady oraz utrzymywania ich w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym. Co istotne, nie można posiadać dowolnych pojemników. Niezależnie od ich pojemności, muszą one być znormalizowane, czyli dostosowane do pojazdów służących do ich opróżniania.
Więcej...