W związku z COVID-19 informujemy, że Ekofabryka realizuje zlecenia bez zmian w terminach podanych na stronie

Ekofabryka – o nas, o ekologii, o Was, o producentach i produktach

Ekofabryka - właściciel rozpisuje schemat drzewka Ekofabryki

Ty i ekologia

Na szczycie drzewa Ekofabryki jesteś Ty i ekologia. Ekofabryka powstała z myślą o środowisku naturalnym. Jest to istotny aspekt całego przedsięwzięcia i część naszego wkładu w ochronę przyrody. Wierzymy, że małe kroki i drobne czynności w życiu codziennym mogą zmienić wiele. Skoro tu jesteś, to nie jest Ci obojętne otoczenie, w którym przebywasz. Ułatwiamy bycie eko poprzez dostarczenie pojemników do segregacji odpadów. Przedstawiamy Ci również ciekawe ekorozwiązania ze świata na naszym blogu oraz fanpage’u. Co najważniejsze, angażujemy się w budowanie ekoświadomości wśród najmłodszych. Budujemy strefę FABRYKA PRZYGÓD podczas lokalnych imprez, która przepełniona jest kreatywnymi zabawami i grami ekoedukacyjnymi. Wchodzimy z tego typu projektami również do przedszkoli i szkół.

 

Producenci i produkty

Na mocnych, środkowych konarach naszego drzewa zasiadają producenci i produkty. Selekcjonujemy naszych dostawców pod kątem ekologicznego podejścia do biznesu. To firmy, które angażują się w akcje ekologiczne, produkują z przetworzonych materiałów, a ich towary mogą zostać ponownie wykorzystane, kiedy się zużyją lub zostaną zniszczone. Wiele z tych firm posiada odpowiednie certyfikaty i atesty. Znajdziesz u nas towary m.in. tych producentów:

Hailo to niemiecka firma z ponad 70-letnią tradycją i oddziałami w 60 krajach na całym świecie. Firma nie posiada swojego oddziału w Polsce, za to posiada rzetelnego partnera – Ekofabrykę.

Przedsiębiorstwo produkuje pojemniki do segregacji wewnętrznej i zewnętrznej, designerskie kosze biurowe i uliczne oraz bezpieczne popielnice samo gaszące.

Fabryka w swoich działaniach pamięta o ekologii. Dąży do celu, jakim jest zrównoważona ochrona zasobów naturalnych dla obecnych i przyszłych pokoleń. Hailo uznaje praktyki wytwarzania przyjazne środowisku i stale je ulepsza. Prowadzi biznes zgodnie z przepisami i normami dotyczącymi ochrony środowiska.

Kanadyjską firmę Busch Systems tworzy doświadczona i pełna pasji grupa ludzi. Codziennie myślą o środowisku w innowacyjny sposób. Projektują i dostosowują rozwiązania w zakresie odpadów i recyklingu do indywidualnych programów zbiórki i selekcji. Firmę tworzą osoby oddane dobru ogólnemu. W swoim portfolio mają wiele osiągnięć w zakresie ekologii i recyklingu.

Ich misją jest wspieranie osób i instytucji poprzez dostarczanie najwyższej jakości pojemników do segregacji odpadów.

Busch Systems istnieje na rynku ponad 30 lat i znana jest z angażowania się w akcje dobroczynne, nie tylko na rzecz środowiska naturalnego, ale także ludzi.

Niemiecka firma Weber jest jednym z wiodących producentów pojemników i kontenerów na odpady komunalne. Ich produkty sprawdzają się w selektywnej zbiórce wszystkich rodzajów śmieci na zewnątrz. Kubły dostępne są we wszystkich popularnych rozmiarach i wzorach. Głównymi odbiorcami są instytucje publiczne, przedsiębiorstwa zajmujące się usuwaniem odpadów, przemysł i gospodarstwa domowe.

Pojemniki produkowane są w procesie wtryskiwania polietylenu o wysokiej masie cząsteczkowej (HDPE) zgodnie z międzynarodowymi, unijnymi normami jakości i bezpieczeństwa DIN EN 840 i ISO.

Wartości, misja i wizja Ekofabryki

Wszystkie powyższe konary dźwigamy my, zespół Ekofabryki. Od nas zależy, czy na najwyżej położonych gałęziach jest życie. Jeśli tak, to nasza praca ma sens, daje satysfakcję i korzyści ekonomiczne, co napędza do dalszego działania.

Wartości

Doświadczenie i wiedza z zakresu ekologii oraz gospodarki odpadami, w tym znajomość aspektów prawnych

Troska o otaczające nas środowisko naturalne

Inicjatywa we wdrażaniu nowych rozwiązań w branży oraz w organizacji lokalnych akcji ekologicznych

Determinacja w osiąganiu celów biznesowych oraz w nieustannym edukowaniu społeczeństwa na temat ekologii

Szczerość w komunikacji z odbiorcami

Misja

Dysponując szerokim wyborem pojemników na odpady wykonanych z materiałów przyjaznych dla środowiska, wspieramy klientów instytucjonalnych oraz gospodarstwa domowe w segregacji śmieci, aby łatwiej i skuteczniej można było poddać je procesowi recyklingu. Jednocześnie staramy się zwiększać świadomość społeczeństwa w zakresie ekologii i działać profilaktycznie na rzecz wspólnego dobra.

Wizja

Pragniemy stać się czołowym dostawcą pojemników do segregacji odpadów, którego produkty będą najczęściej wybierane przez klientów instytucjonalnych oraz gospodarstwa domowe. Jako znacząca firma w swojej branży, chcemy kształtować i propagować właściwe postawy ekologiczne wśród ludzi poprzez angażowanie się w liczne działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Projekt Ekofabryka nie mógłby się ziścić gdyby nie pomoc wielu ludzi i instytucji. Jesteśmy, bo spotkaliśmy na swojej drodze osoby, które wsparły nas na różnych etapach powstawania i funkcjonowania działalności. Współpracujemy z kilkoma solidnymi firmami, które wykonują dla nas przeróżne usługi na co dzień, aby wszystkie Ekofabryczne tryby odpowiednio się kręciły. Powstaliśmy dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiemu oraz Lokalnej Grupy Działania Zielone Światło. Dzięki nim otrzymaliśmy wsparcie finansowe z programu unijnego “Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich”. Nasz projekt nosi tytuł “Uruchomienie działalności w zakresie handlu internetowego Ekofabryka” i ma na celu poprawę sytuacji finansowej Beneficjenta oraz stworzenie nowego podmiotu zajmującego się sprzedażą w sieci pojemników do segregacji odpadów. Operacja realizowana jest w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność i wdrażana jest przez Lokalną Grupę Działania Zielone Światło. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.