Filtruj
Pojemność
Szerokość
Wysokość
Głębokość
Nośność
Tworzywo wykonania
Kolor
Cena
Czas wysyłki
Linia produktów
Wybrane filtry
Pojemniki na śmieci i kosze na odpady
Ergonomiczny, trwały i solidny, o wielkości dopasowanej do potrzeb domowników i ilości generowanych na co dzień śmieci – odpowiednio dobrany pojemnik na odpady to jeden z najważniejszych warunków utrzymania czystości.
Wolnostojący kubeł na śmieci z workiem i pokrywką? Bezdotykowy kosz na odpady do domu lub biura? A może ogrodowy śmietnik na kółkach lub praktyczny pojemnik na odpady komunalne? W sklepie internetowym Ekofabryka znajdziesz wysokiej klasy pojemniki na śmieci przeznaczone do różnych zastosowań, które z łatwością dobierzesz zarówno pod względem wymaganych parametrów użytkowych, jak i indywidualnych preferencji.
Wyświetlanie 1–15 z 499 wyników
-
-
-
-
Kosz szafkowy do segregacji PRAKTIKO80 2×15/2×7
230,00złPrzedstawione ceny zawierają VAT 23% -
Pojemnik na odpady na kółkach z pedałem otwierania klapy NELLO 80 L
290,00złPrzedstawione ceny zawierają VAT 23% -
Szafka do segregacji odpadów ECO AIR 4×20 L
990,00złPrzedstawione ceny zawierają VAT 23% -
Stojak do segregacji odpadów chromowany z pedałem nożnym X DUST 70 L
558,00złPrzedstawione ceny zawierają VAT 23% -
Pojemnik na odpady z pedałem otwierania klapy ABS 50 L
286,00złPrzedstawione ceny zawierają VAT 23% -
Pojemnik na odpady na kółkach z pedałem otwierania klapy NELLO WHITE 80 L
290,00złPrzedstawione ceny zawierają VAT 23% -
Stojak do segregacji odpadów z pedałem otwierania klapy OPEN ZIBI 2 x 70-120 L
1278,00złPrzedstawione ceny zawierają VAT 23% -
-
Stacja do segregacji odpadów dla dzieci TUDEKS MINIMAL FUN 4×50 L
2180,00złPrzedstawione ceny zawierają VAT 23% -
Stojak do segregacji odpadów z pedałem otwierania OPEN MOB DUST 70 L
519,00złPrzedstawione ceny zawierają VAT 23% -
Stojak do segregacji odpadów mobilny 2-stanowiskowy ZIBI 2 x 70-120 L
938,00złPrzedstawione ceny zawierają VAT 23% -
Pojemniki na śmieci do domu
Kuchenny kosz na odpady
Pojemnik na odpadki stanowi niezbędny element wyposażenia każdej kuchni – to właśnie w tym pomieszczeniu generujemy największą ilość śmieci. Najczęściej zastanawiamy się nad tym, jak zasłonić pojemniki na śmieci lub jak sprytnie ukryć je w kuchni. Nie zapominajmy jednak o tym, że umiejętnie dobrany kosz na śmieci – plastikowy w bardzo nowoczesnej odsłonie, drewniany w stylu retro czy metalowy o industrialnym designie – może stanowić świetną ozdobę wnętrza. Estetycznie wykończone i spójnie dopasowane do charakteru pomieszczeń kubły na odpady mogą stanowić oryginalny wyróżnik. Jeżeli mimo wszystko nie chcesz, aby kuchenny pojemnik na śmieci znajdował się na widoku, jego wygląd nie ma aż tak dużego znaczenia. W takim wypadku lepszym rozwiązaniem może okazać się montaż specjalnego sortownika szafkowego, który pozwoli Ci na wygodne selekcjonowanie odpadów w kilku pojemnikach. Tego rodzaju kosze na śmieci mocowane są najczęściej w pojemnej szufladzie kuchennej lub do wewnętrznej strony drzwiczek szafki. Jeżeli chcesz przymocować pojemnik na odpady do szafki narożnej, wystarczy użyć w tym celu metalowego i statycznego stelażu, który wyposażony jest w dodatkową przestrzeń na ściereczki czy środki czystości. W małych pomieszczeniach kuchennych zamykane pojemniki na odpady umieszcza się niekiedy we wnęce między szafkami – przyjmują one wówczas formę wygodnie wyciąganych szuflad. Pojemność kuchennego kosza powinna być dopasowana do ilości i rodzaju śmieci generowanych w Twoim gospodarstwie domowym.
Gdzie umieścić kosz na śmieci w kuchni?
Pojemnik na śmieci w kuchni najlepiej umieścić w strefie zmywania – w szafce pod zlewozmywakiem, a jednocześnie blisko zmywarki. Takie ulokowanie pozwoli Ci na zachowanie ergonomii w trakcie wykonywania codziennych zajęć. Zanim włożysz brudny talerz do zmywarki lub samodzielnie umyjesz go w zlewie, możesz szybko i wygodnie pozbyć się resztek jedzenia z naczynia, wyrzucając je do znajdującego się w pobliżu pojemnika. Kubeł na odpady, choć z pozoru wydaje się mało istotnym elementem kuchennego wyposażenia, w rzeczywistości może pełnić funkcję designerskiego gadżetu, idealnie komponującego się z wystrojem wnętrza. Producenci pojemników na odpady przedstawiają coraz ciekawsze i odważniejsze projekty, które doskonale wpisują się w aktualne trendy aranżacyjne – już nie musisz zastanawiać się nad tym, jak ukryć pojemniki na śmieci w kuchni.
Domowe pojemniki na odpady – rodzaje
W mieszkaniach o niewielkim metrażu, który uniemożliwia ustawienie obok siebie kilku pojemników na śmieci, sprawdzą się nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, pozwalające na wygodną selekcję odpadów, a jednocześnie zapewniające oszczędność miejsca.
- Zawieszane na ścianie kosze na odpady
Śmietniki na odpady mocowane przy ścianie to doskonały sposób na ergonomiczne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku kosze, które mają płaski tył – dzięki temu możliwe będzie umieszczenie ich blisko ściany. Jeżeli chcesz uzyskać bardzo estetyczny wygląd, postaw na ukryty system mocowania worków.
- Wielokomorowe pojemniki na odpadki z przegródkami
To idealne rozwiązanie do małych pomieszczeń, zwłaszcza kuchennych. Jeden kubeł na odpady, który mieści w sobie kilka mniejszych i połączonych ze sobą koszy, to bardzo praktyczny i wygodny sposób na oddzielenie śmieci. Możesz umieścić go zarówno we wnętrzu szafki kuchennej, jak i na zewnątrz, gdyż nie zajmuje zbyt wiele miejsca.
- Pionowe kosze na śmieci
Tego rodzaju pojemniki na śmieci sprawdzą się zwłaszcza w przypadku dużej rodziny oraz wszędzie tam, gdzie generuje się na co dzień więcej odpadów. Kosze do śmieci umieszcza się wówczas jeden na drugim, zwykle w konfiguracji: 2 kosze w pionie i 2 w poziomie.
W pomieszczeniach kuchennych o nietypowym układzie najlepszym rozwiązaniem okazują się zestawy połączonych ze sobą koszy na śmieci, które pozwalają na maksymalną oszczędność miejsca.
Jakie pojemniki na śmieci wybrać? Materiał wykonania
Kubły na śmieci produkowane są z różnych materiałów. Najczęstszy wybór stanowią modele wykonane z tworzywa sztucznego i stali nierdzewnej.
- Kosze plastikowe na odpady
Plastikowe kosze na śmieci to uniwersalne i powszechnie stosowane rozwiązanie zarówno w przestrzeniach domowych, jak i biurowych. Są lekkie, dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej i bardzo ergonomiczne. Na tym jednak nie kończą się zalety, jakie wyróżniają wykonane z tworzywa sztucznego kosze na śmieci – cena tych modeli jest bardzo niska.
- Metalowy pojemnik na śmieci
Metalowe pojemniki do odpadów wyróżnia bardzo stylowy design, który doskonale wpisuje się w nowocześnie zaaranżowane wnętrza. Na korzyść tego rodzaju rozwiązań przemawia również wysoka jakość wykonania, odporność na korozję, trwałość i wytrzymałość. Warto jednak podkreślić, że cena śmietników metalowych jest wyższa.
Pojemniki plastikowe na śmieci nadal cieszą się dużą popularnością, ale coraz częściej zastępowane są koszami wykonanymi z innych materiałów. Każdy producent pojemników na śmieci ma w swojej ofercie modele, które mogą stanowić funkcjonalny i estetyczny zarazem element wystroju, zdobiąc kuchenną przestrzeń. Rodzaj materiału najlepiej dobierać do aranżacji wnętrza. Wspomniane wcześniej plastikowe pojemniki na śmieci najlepiej sprawdzą się w szafce pod zlewem, a także w innych domowych miejscach, w których nie będą na widoku. Jeżeli kubeł na śmieci ma pełnić funkcję dekoracyjną, lepszym wyborem okaże się model wykonany ze stali nierdzewnej. Kuchenne pojemniki na odpady warto wyposażyć w dodatkowe wkłady wewnętrzne zakończone uchwytem – dzięki temu śmieci można wrzucać bezpośrednio do środka i nie ma potrzeby zakupu worków. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba jednak pamiętać o regularnym czyszczeniu wewnętrznego pojemnika – najlepiej robić to po każdorazowym opróżnieniu jego zawartości.
Kubły na śmieci a komfort użytkowania
Na komfort użytkowania kosza wpływ ma również sposób jego zamykania. Śmietniki na odpady wyposażone w szczelną pokrywę wyróżnia estetyczny wygląd, ale ich najważniejszą zaletą jest przede wszystkim to, że zapobiegają wydobywaniu się na zewnątrz nieprzyjemnych zapachów. Należy wybrać taki pojemnik na odpady, którego sposób zamykania zapewni komfort użytkowania na co dzień.
- Pojemniki do śmieci typu push
Kosze i pojemniki na śmieci typu push to nowoczesne rozwiązanie, które charakteryzuje wysoki komfort użytkowania – wystarczy delikatne pchnięcie, aby otworzyć kosz. Zamocowana pokrywa skutecznie maskuje znajdujący się w środku worek wraz z jego zawartością. Tego rodzaju kubły do śmieci wyróżnia także łatwy sposób czyszczenia oraz system cichego zamykania, co ma dodatkowy wpływ na wygodę użytkowania.
- Pedałowe pojemniki i kosze na śmieci
Uruchamiany za pomocą pedału kosz na odpady pozwala na wyrzucenie śmieci bez konieczności dotykania go ręką, co zapobiega ewentualnemu przenoszeniu się bakterii i pozwala na zachowanie zasad higieny. Pokrywa zamyka się automatycznie, ale można ją także otworzyć na dłużej – wystarczy w tym celu zablokować zawiasy.
- Kosze na śmieci na podczerwień
Producenci pojemników na śmieci oferują także bardzo nowoczesne i niezwykle komfortowe w użytkowaniu kosze na podczerwień, które pozwalają na automatyczne otwieranie i zamykanie dzięki wbudowanemu czujnikowi. Są to w zupełności bezdotykowe pojemniki na odpady, dlatego minimalizują ryzyko przenoszenia bakterii i drobnoustrojów, zapewniając tym samym odpowiedni poziom higieny.
Oddzielanie odpadów a rodzaje koszy na śmieci
Regulacje prawne, rosnąca świadomość społeczna i dbałość o ekologię sprawiają, że selekcjonowanie odpadów stało się naszym obowiązkiem. Projektowane dawniej zabudowy kuchenne nie uwzględniały takiej ilości pojemników na śmieci, jakiej potrzebujemy obecnie. Dziś możemy zdecydować się na specjalnie stworzone w tym celu zestawy pojemników czy wysuwane kosze, a na etapie urządzania kuchni lub planowania remontu zdecydować się na modele przeznaczone do zabudowy. Cena pojemników na odpady do zabudowy jest wyższa, ale warto podkreślić, że to bardzo funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie, które sprawdzi się zwłaszcza w niewielkich kuchniach, pozwalając na optymalne zagospodarowanie dostępną przestrzenią.
- Pojemnik na odpady wbudowany w blat kuchenny
To rozwiązanie idealne dla osób lubiących sprzątać na bieżąco – wystarczy jeden ruch ręki, aby wyrzucić zgromadzone na blacie odpadki, powstałe w trakcie przygotowywania potraw. Tego rodzaju pojemniki i kosze na śmieci umieszczane są w głębi szafy, przez co pozostają zupełnie niewidoczne. Wycięty w blacie otwór, który prowadzi do kosza, jest zakończony metalowym pierścieniem i specjalną pokrywą. Wbudowane w blat kuchenny pojemniki na śmieci są coraz częstszym rozwiązaniem w nowocześnie urządzonych kuchniach.
- Pojemniki na śmieci wstawiane do szuflady
Pojemniki wstawiane do szuflady to kolejny dobry sposób na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Mnogość dostępnych kształtów i kolorów pozwala dodatkowo na dopasowanie pojemników do wyposażenia kuchennego. Zanim jednak umieścisz je w szufladzie, zadbaj o jej odpowiednie zabezpieczenie przed zabrudzeniami – wystarczy, że na dnie szuflady położysz specjalną matę antypoślizgową. Codzienną selekcję ułatwią Ci także kolorowe etykiety na pokrywki pojemników, za pomocą których dokładnie oznaczysz to, co do jakiego pojemnika na śmieci należy wrzucać.
- Kosze na śmieci z mocowaniem frontu
Kosze mocowane do frontu szafki wysuwają się podobnie jak szuflada. Najczęściej umieszcza się je w szafce przy zlewozmywaku. Dzięki specjalnym prowadnicom wyposażonym w hamulec pojemniki mogą się zatrzymywać na dowolnym poziomie, a przez to, że są wielokomorowe, pozwalają na szybkie i wygodne selekcjonowanie śmieci. Producenci pojemników na odpady oferują także modele przeznaczone do szafek z frontem na zawiasie.
- Segregatory do narożnych szafek kuchennych
Szafka narożna w kuchni również może posłużyć jako praktyczne i funkcjonalne miejsce na umieszczenie pojemników do śmieci. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w specjalny sortownik wyposażony w system prowadnic, który pozwoli na wygodne wysuwanie pojemników z szafki.
Co oznaczają kolory pojemników na śmieci?
Obowiązujące w całym kraju nowe zasady oddzielania śmieci rozwiązują problem błędnej interpretacji, która wynikała dotychczas z odrębnych regulacji na poziomie samorządów. Od 1 stycznia 2020 roku obowiązuje podział odpadów na 5 frakcji. W niektórych miastach ten sposób selektywnej zbiórki śmieci jest już znany od dawna, mimo to wiele osób nadal nie wie, ile jest pojemników na śmieci, jakie są ich rodzaje oraz jakie kolory mają pojemniki na śmieci.
Żółte pojemniki na odpady – metale i tworzywa sztuczne
Pojemniki na śmieci plastikowe i metalowe mają kolor żółty. Do oznaczonych w ten sposób koszy można wrzucać:
- plastikowe butelki po napojach, kosmetykach i środkach czystości,
- plastikowe nakrętki,
- metalowe opakowania,
- puszki po napojach,
- kartoniki po napojach i mleku,
- opakowania po jogurtach.
Odpady, których nie wolno wrzucać do tego kosza na śmieci:
- ubrania i opakowania z tekstyliów,
- opakowania po aerozolach,
- opakowania zabrudzone tłuszczem,
- plastikowe zabawki,
- opakowania po lekach,
- puszki i pojemniki po farbach.
Niebieskie kubły na śmieci – papier
Do niebieskiego pojemnika na odpady, który jest przeznaczony na papier, można wrzucać:
- kartony tekturowe,
- opakowania papierowe,
- czasopisma, gazety,
- ulotki, zeszyty, kalendarze.
Śmieci, których nie należy wrzucać do tego kosza:
- pieluchy,
- ręczniki papierowe,
- chusteczki higieniczne,
- zatłuszczony papier,
- brudna lub mokra makulatura,
- kartony po napojach i mleku,
- papier powleczony folią.
Zielone pojemniki do odpadów – szkło
Do zielonego i przeznaczonego na szkło pojemnika można wrzucać:
- butelki i słoiki po napojach oraz żywności,
- butelki po napojach alkoholowych,
- szklane butelki po kosmetykach i perfumach.
Odpady, których nie wolno wrzucać do tego pojemnika:
- ceramika i porcelana,
- szkło okienne,
- lustra i szyby samochodowe,
- żarówki,
- opakowania po lekach,
- termometry.
Brązowe pojemniki na bioodpady
Do brązowego pojemnika na bioodpady można wrzucać:
- resztki jedzenia, w tym obierki oraz skórki od warzyw i owoców,
- skoszoną trawę, kwiaty, liście,
- trociny i korę,
- niezaimpregnowane drewno.
Śmieci, których nie wolno wrzucać do tego kosza:
- popiół, drewno, kamienie i żwir,
- kości i odchody zwierzęce,
- skorupki od jaj,
- inne odpady komunalne, w tym niebezpieczne.
Pojemnik na odpady zmieszane
Do pojemnika na odpady zmieszane można wrzucać wszystko to, czego zabraniają kolorowe kubły na śmieci, oprócz substancji niebezpiecznych, baterii, leków czy odpadów wielkogabarytowych. Tego rodzaju śmieci należy oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki.
Pojemniki na śmieci zewnętrzne
Zewnętrzne kosze na odpady komunalne należy dobierać pod kątem nieco innych parametrów. Tu duże znaczenie ma przede wszystkim materiał wykonania, który w znacznym stopniu zadecyduje o tym, jak dużą odporność będzie miał dany pojemnik na działanie czynników atmosferycznych. Rozważając wybór przydomowego pojemnika na odpady, warto na samym początku przeanalizować dotychczasowe zwyczaje i potrzeby związane z gospodarowaniem odpadami.
Jaka pojemność pojemnika na śmieci?
Wielkość pojemników na śmieci zależy przede wszystkim od ilości generowanych w danym gospodarstwie domowym odpadów, a także od częstotliwości ich wywozu. Duże pojemniki na śmieci sprawdzają się w większości domów jednorodzinnych, ale nie zawsze są koniecznością. Najczęściej kupowany jest kosz o pojemności 120 litrów, równie częsty wybór stanowią pojemniki na śmieci 140 l. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wygospodarowanie dwóch koszy: jeden pojemnik na śmieci 140 litrów, a drugi mniejszy, o pojemności 60 litrów. Pojemnik na śmieci 550 l lub pojemnik na odpady 1 1m3 to rozwiązania, które spotkać można m.in. na osiedlach mieszkaniowych. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaki pojemnik na śmieci dla 6 osób wybrać, miej na uwadze, że powinien to być 1 kosz 240-litrowy i 1 kosz 120-litrowy – możesz też kupić 3 pojemniki 120-litrowe.
Kosz na śmieci na zewnątrz – z jakiego materiału?
Ze względu na panujące na zewnątrz czynniki atmosferyczne kosz na śmieci na dwór powinien charakteryzować się wysoką wytrzymałością i trwałością. Pojemniki komunalne wykonywane są najczęściej z tworzyw sztucznych i wykazują skuteczną odporność na działanie wilgoci czy promieni słonecznych. Plastikowe kosze na śmieci zewnętrzne utrzymane są zazwyczaj w ciemnych barwach, tworzących niejako tło ogrodowe. Do wyboru są plastikowe kubły na śmieci w odcieniu zgniłej zieleni, czerni, brązu lub szarości. To najczęściej wybierane kosze na śmieci zewnętrzne – plastikowe modele są nie tylko tanie, ale jednocześnie trwałe. Na zewnątrz doskonale sprawdza się również kosz na śmieci metalowy na kółkach. Taki zbiornik na odpady jest cięższy od pojemnika wykonanego z tworzywa sztucznego, ale zdecydowanie trwalszy i bardziej odporny na działanie czynników atmosferycznych.
Kosz na śmieci na kółkach
O funkcjonalności i komforcie użytkowania w znacznym stopniu decydują kółka do pojemnika na śmieci. Powinny być trwałe i stabilnie przytwierdzone, pozwalając na łatwe przesuwanie kosza nawet po nierównym podłożu. Dostępne w ofercie producentów kosze na śmieci na kółkach to wysoce funkcjonalne rozwiązania – nawet duży i wykonany z metalu pojemnik na odpady 1 1m3 może być obsługiwany przez jedną osobę. Pojemnik na śmieci na kółkach powinien mieć również wygodną w użytkowaniu pokrywę – najlepiej niezbyt ciężką i poręczną – tak aby możliwe było swobodne jej otwieranie i zamykanie jedną ręką. Niektóre pojemniki na odpady na kółkach, zwłaszcza duże kontenery umieszczone na osiedlach, wyposażone są w specjalny system wspomagający otwieranie pokrywy. Zdarza się jednak, że producent koszy na odpady oferuje takie udogodnienie również w przydomowych pojemnikach.
Ile kosztują pojemniki na śmieci?
To, ile kosztuje kosz na śmieci, zależy od wielu parametrów. Ceny koszy na śmieci różnią się w zależności od wybranego modelu, jego przeznaczenia, pojemności czy materiału wykonania. Za najprostsze pojemniki plastikowe na odpady zapłacisz już kilkanaście złotych. Rozbudowane stacje do selekcjonowania odpadów, duże kosze na śmieci i kontenery mogą natomiast kosztować nawet kilka tysięcy złotych.
Gdzie kupić pojemniki na śmieci?
Sklep internetowy Ekofabryka prowadzi sprzedaż pojemników na odpady, przeznaczonych do różnych zastosowań. W naszej bogatej ofercie znajdziesz kosze na śmieci komunalne, pojemniki na odpady wewnętrzne i zewnętrzne, kosze o mniejszej i większej objętości – słowem: wszystko, czego tylko potrzebujesz. Oferowane przez nas kosze na śmieci plastikowe lub pojemniki na odpady ocynkowane wyróżniają wysokie parametry użytkowe, gwarantujące długą, bezawaryjną i wygodną eksploatację. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno tradycyjne, jak i designerskie pojemniki na śmieci, przeznaczone do użytku na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, gdzie kupić praktyczny pojemnik na bioodpady, tani kosz plastikowy na śmieci lub funkcjonalne pojemniki na śmieci na kółkach, zapoznaj się z naszą ofertą. Gwarantujemy atrakcyjne ceny pojemników na śmieci, a producenci, z którymi nawiązujemy współpracę, wyróżniają się ekologicznym podejściem do biznesu. Produkcja pojemników na odpady odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów, w trosce o środowisko naturalne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Wybierz pojemniki i kosze na odpady z oferty
-
Pojemniki na odpady wg przeznaczenia
- Pojemniki na odpady na zewnątrz
- Pojemniki na odpady dla osiedli mieszkaniowych
- Pojemniki na odpady uliczne
- Pojemniki na odpady do ogrodu
- Pojemniki na odpady do samochodu
- Pojemniki na odpady do wnętrz
- Pojemniki na odpady do szkoły
- Pojemniki na odpady do szpitala
- Pojemniki bakteriobójcze
- Pojemniki na odpady do firmy
- Pojemniki na odpady na korytarz
- Pojemniki na odpady do magazynu
- Pojemniki na odpady do biura
- Pojemniki na odpady do hotelu
- Pojemniki na odpady dla dzieci
- Pojemniki na odpady do kuchni
- Pojemniki na odpady pod zlew
- Pojemniki na odpady do łazienki
- Pojemniki na odpady dla małej przestrzeni
-
Pojemniki na odpady wg segregowanego odpadu
- Pojemniki na papier
- Pojemniki na metale i tworzywa sztuczne
- Pojemniki na szkło
- Pojemniki na bioodpady
- Pojemniki na odpady zmieszane
- Pojemniki na plastik
- Pojemniki na metal
- Pojemniki na tworzywa sztuczne
- Pojemniki na popiół
- Pojemniki na odpady niebezpieczne
- Pojemniki na odpady medyczne
- Pojemniki na zużyte baterie
- Pojemniki na świetlówki
- Pojemniki na psie odchody
- Stacje na 2 frakcje odpadów
- Stacje na 3 frakcje odpadów
- Stacje na 4 frakcje odpadów
- Stacje na 5 frakcji odpadów
-
Pojemniki na odpady wg koloru
- Żółte pojemniki na odpady
- Zielone pojemniki na odpady
- Niebieskie pojemniki na odpady
- Brązowe pojemniki na odpady
- Czarne pojemniki na odpady
- Szare pojemniki na odpady
- Srebrne pojemniki na odpady
- Czerwone pojemniki na odpady
- Pomarańczowe pojemniki na odpady
- Białe pojemniki na odpady
-
Pojemniki na odpady wg pojemności
- Pojemniki na odpady do 9 L
- Pojemniki na odpady 10 – 19 L
- Pojemniki na odpady 20 – 29 L
- Pojemniki na odpady 30 – 39 L
- Pojemniki na odpady 40 – 49 L
- Pojemniki na odpady 50 – 59 L
- Pojemniki na odpady 60 – 69 L
- Pojemniki na odpady 70 – 89 L
- Pojemniki na odpady 90 – 119 L
- Pojemniki na odpady 120 – 239 L
- Pojemniki na odpady 240 – 359 L
- Pojemniki na odpady 360 – 659 L
- Pojemniki na odpady 660 – 1099 L
- Pojemniki na odpady 1100 L
- Pojemniki na odpady powyżej 1100 L