Archiwum dla kategorii: Eko-edukacja
Segregacja odpadów w miejscu pracy to nie tylko obowiązek, ale także ważny element budowania wizerunku firmy. Efektywna segregacja śmieci wymaga odpowiednich narzędzi - estetycznych i funkcjonalnych koszy oraz pojemników. W tym artykule przedstawiamy praktyczne rozwiązania, które pomogą Ci wdrożyć system segregacji odpadów w Twojej firmie.
Więcej...
Dzieci od najmłodszych lat powinny przyswajać dobre nawyki z zakresu sortowania odpadów, aby dbać o dobro naszej planety. Warto nauczyć je zasad recyklingu, aby w przyszłości segregacja śmieci nie była dla nich obowiązkiem, lecz codzienną rutyną. Jakie działania podjąć, aby nauka segregacji była miła i przyjemna? Podpowiadamy w artykule.
Więcej...
Baterie litowo-jonowe ułatwiają nam życie i znajdują zastosowanie w wielu urządzeniach codziennego użytku – zarówno tych małych (np. laptopy i telefony), jak i dużych, (np. elektronarzędzia). Ich popularność bierze się między innymi z dużej żywotności, szybkości ładowania czy dużej wydajności. Niezawodność akumulatorów litowo-jonowych będzie uzależniona przede wszystkim od tego, w jakich warunkach są one przechowywane. Dowiedz się, jak składować baterie li-ion, aby zachować jak najdłuższą żywotność akumulatora.
Więcej...
Zakładasz swój przydomowy ogródek, aby wreszcie mieć kontrolę nad tym, co jesz? Spożywanie roślin potraktowanych sztucznymi nawozami Ci nie służy? Nawet jeśli posiadasz swoją własną uprawę, nie rezygnuj zupełnie z nawożenia gleby. Do wyboru masz organiczne nawozy w postaci kompostu lub obornika. Który z nich wybrać? Podpowiadamy w artykule.
Więcej...
Czy wiesz, ile wody codziennie zużywasz, nie zdając sobie z tego sprawy? W dzisiejszych czasach, gdy coraz bardziej odczuwamy skutki zmian klimatycznych i zwiększające się zapotrzebowanie na wodę, warto zastanowić się, jak możesz zacząć działać we własnym zakresie. Wiele tego cennego surowca uda się zaoszczędzić poprzez zmianę domowych nawyków.
Więcej...
Jako firma Ekofabryka nie tylko sprzedajemy produkty, które mają za zadanie ułatwiać segregację śmieci, ale także angażujemy się w edukację środowiskową w Polsce. Naszym zadaniem jest upowszechnianie wiedzy i praktyki w zakresie segregowania, odzysku i recyklingu. Na temat zarządzania zanieczyszczeniami krąży wiele mitów. Jak połapać się w morzu informacji na ten temat? Przedstawiamy najważniejsze wnioski płynące z publikacji Eneris pt. „Fakty i mity na temat gospodarki odpadami”.
Więcej...
Jedna trzecia odpadów na świecie nie jest zarządzana w bezpieczny sposób – alarmuje WHO. 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi – to świetna okazja, aby skupić swoją uwagę na działaniach, które mogą poprawić jakość naszej planety i mieć realny wpływ na ochronę środowiska. Co zrobić na Święto Ziemi, aby zadbać o nią zawczasu? Sprawdź nasze pomysły!
Więcej...
Woda – drogocenny surowiec, który wykorzystujemy na co dzień do przeróżnych czynności. Średnio dziennie zużywamy około 110 litrów wody. Wobec kryzysu związanego z mniejszą dostępnością wody coraz częściej zastanawiamy się, jak zaopatrzyć się w wodę, nie nadwyrężając za bardzo zasobów Matki Ziemi. Woda z kranu czy deszczówka? Chcesz znaleźć najlepszy sposób na zaoszczędzenie wody? Zastanawiasz się, która woda lepiej nadaje się nie tylko do codziennego użytku, ale też do picia? Poznaj kluczowe różnice między wodą opadową a wodą z kranu.
Więcej...
18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. W ten dzień w szczególności powinniśmy skupić się na ochronie środowiska. To dobry moment, aby na chwilę się zatrzymać i zrobić porządny rachunek sumienia na temat tego, w jaki sposób segregujesz odpady. Jeśli masz w tej dziedzinie sporo do nadrobienia, poznaj zasady segregacji odpadów, które sprawią, że stanie się to prostsze.
Więcej...