Archiwum dla kategorii: Eko-edukacja
Zbiornik na wodę deszczową to inwestycja, nad którą zastanawia się wielu właścicieli domów jednorodzinnych czy też np. ogródków działkowych. Jego zakup umożliwia gromadzenie deszczówki i wykorzystywanie jej w różnych celach. Pozostaje jednak pytanie, czy to opłacalne rozwiązanie. Sprawdź!
Więcej...
Magazynowanie materiałów łatwopalnych wiąże się z przestrzeganiem szeregu przepisów. Aby było zgodne z obowiązującymi standardami BHP, umieszcza się je w dedykowanych kontenerach. Sprawdź, co powinieneś o nich wiedzieć i jak bezpiecznie przechowywać materiały, które stanowią zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.
Więcej...
System segregacji odpadów w każdym gospodarstwie domowym powinien działać sprawnie. To bardzo prosty sposób na utrzymanie higieny, ale także stosowanie się do wymogów obowiązującego prawa. Co ważne, musisz zadbać nie tylko o kubeł na śmieci zmieszane, ale również te kolorowe, które dedykowane są innym rodzajom odpadów. Jaka liczba pojemników na osobę będzie odpowiednia? Sprawdź!
Więcej...
Z dzisiejszego poradnika dowiesz się, jak uporządkować przestrzeń na odpady przy Twoim domu. Podpowiadamy, jak dobrać pojemniki do segregacji śmieci oraz odpowiednią zabudowę, która je zamaskuje. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupów i jakie rozwiązania przysłużą się Twojej posesji.
Więcej...
Przedstawiamy 15 kreatywnych projektów ekologicznych, które z powodzeniem można zrealizować zarówno w szkołach, jak i przedszkolach. Poznaj nasze pomysły i zainspiruj się do działania! Te eko-aktywności nie tylko rozbudzą w dzieciach ciekawość i wrażliwość na przyrodę, ale też dadzą im praktyczne narzędzia do dbania o naszą planetę.
Więcej...
Zbiornik na wodę deszczową to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, pozwalające na gromadzenie darmowej wody do podlewania ogrodu czy mycia samochodu. Jednak aby móc cieszyć się jego bezawaryjnym działaniem przez długie lata, należy odpowiednio przygotować go do zimy. W tym artykule przedstawimy krok po kroku, jak zabezpieczyć podziemny i naziemny zbiornik na deszczówkę przed mrozem i innymi niekorzystnymi warunkami pogodowymi.
Więcej...
Dzień Recyklingu Baterii to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie o znaczeniu prawidłowego przechowywania i utylizacji akumulatorów i baterii litowo-jonowych. Zarówno akumulatory, powszechnie stosowane w urządzeniach mobilnych, takich jak laptopy i telefony komórkowe, a także w samochodach elektrycznych, jak i zwykłe baterie używane w przedmiotach codziennego użytku, takich jak piloty, zegarki czy zabawki dla dzieci, zawierają substancje niebezpieczne, które mogą stanowić zagrożenie dla środowiska i zdrowia ludzkiego. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio je przechowywać i poddawać recyklingowi.
Więcej...
Segregacja odpadów w miejscu pracy to nie tylko obowiązek, ale także ważny element budowania wizerunku firmy. Efektywna segregacja śmieci wymaga odpowiednich narzędzi - estetycznych i funkcjonalnych koszy oraz pojemników. W tym artykule przedstawiamy praktyczne rozwiązania, które pomogą Ci wdrożyć system segregacji odpadów w Twojej firmie.
Więcej...
Dzieci od najmłodszych lat powinny przyswajać dobre nawyki z zakresu sortowania odpadów, aby dbać o dobro naszej planety. Warto nauczyć je zasad recyklingu, aby w przyszłości segregacja śmieci nie była dla nich obowiązkiem, lecz codzienną rutyną. Jakie działania podjąć, aby nauka segregacji była miła i przyjemna? Podpowiadamy w artykule.
Więcej...
Baterie litowo-jonowe ułatwiają nam życie i znajdują zastosowanie w wielu urządzeniach codziennego użytku – zarówno tych małych (np. laptopy i telefony), jak i dużych, (np. elektronarzędzia). Ich popularność bierze się między innymi z dużej żywotności, szybkości ładowania czy dużej wydajności. Niezawodność akumulatorów litowo-jonowych będzie uzależniona przede wszystkim od tego, w jakich warunkach są one przechowywane. Dowiedz się, jak składować baterie li-ion, aby zachować jak najdłuższą żywotność akumulatora.
Więcej...