Jeśli cenisz sobie wizerunek przyjaznej środowisku firmy i nie chcesz płacić poważnych sankcji za nieprawidłowe segregowanie śmieci w biurze — zapomnij o półśrodkach. Wybierając kosze na śmieci biurowe, pokaż, że sortowanie śmieci w biurze to zadanie, do którego podchodzisz na poważnie, solidnie i kompleksowo.
Funkcjonalne, pozwalające na wszechstronne podejście do sortowania i pasujące do logo firmy kosze na śmieci biurowe to świetne przesłanie dla potencjalnych klientów i kontrahentów odwiedzających Twoją firmę. Weź pod uwagę potrzeby, kolorystykę i design w każdym z pomieszczeń firmowych. Sprawdź, jakie wskazówki mogą Ci się przydać przy wyborze koszy.
Segregacja śmieci w biurze – gdzie chcesz umieścić biurowy kosz na śmieci?
Niezależnie od wielkości i działalności firmy, segregacja śmieci w biurze odbywa się w rzeczywistości w wielu różnych pomieszczeniach, jak choćby w kuchni, łazience czy holu. W zależności od pomieszczenia wybierz kosze jedno- lub wielokomorowe, o odpowiednim rozmiarze, kolorze, stylu i funkcjach.
Pamiętaj, że zgodnie z prawem segregowanie śmieci w biurze powinno przebiegać w ramach co najmniej pięciu frakcji — koniecznie zapewnij więc w firmie kosze na papier, metal i tworzywa sztuczne, szkło, odpady bio i odpady zmieszane.
Biurowy kosz na śmieci w holu i w recepcji
Hol lub recepcja to miejsca wyjątkowe. To wizytówki firmy, dlatego bardziej niż w innych pomieszczeniach, należy zwrócić tu uwagę zarówno na funkcjonalność, jak i na wygląd koszy.
Kompleksowa segregacja śmieci w recepcji – wizytówka firmy
W recepcji przebywają pracownicy, klienci i goście, potrzebne są więc kosze na śmieci biurowe wszelkiej maści — od zużytych kartek papieru i ścinek z niszczarki, przez zniszczone kable i dziurkacze, zwiędłe kwiaty, zużyte metalowe długopisy, folie do przesyłek i upominków, określone taśmą kartony po paczkach, aż po opakowania po produktach żywnościowych i ich nie zjedzone resztki.
Tu dzieje się najwięcej i stąd klient wynosi swoje pierwsze wrażenie. Zadbaj więc o wielokomorowe lub pojedyncze kosze na śmieci biurowe, takie jak papier, plastik, elektrośmieci, odpady naturalne, szkło i śmieci mieszane.
Dopasuj kosze na śmieci biurowe do charakteru i kolorystyki recepcji
Spójność wizerunku recepcji ma nieocenione znaczenie przy podprogowym kreowaniu wrażenia profesjonalizmu u nowo przybyłych klientów. Dlatego zwłaszcza w tym reprezentatywnym miejscu kosze na śmieci biurowe powinny komponować się z kolorystyką i stylem firmy.
Biurowy kosz na śmieci z metalu w nowoczesnej recepcji
Dla nowoczesnych firm, testujących zaawansowane technologicznie systemy, pomyśl o bezdotykowych koszach z sensorem ruchu lub klasycznych metalowych koszach na śmieci o cylindrycznym kształcie. Są one dyskretne, a zarazem solidne i bezpretensjonalnie wpasowują się w nowoczesne wnętrza.
Obok biurka czy w rogu? Kosz na śmieci do biura
Segregowanie śmieci w biurze to więcej niż oddzielenie papieru od innych śmieci. Wybierz kosze dopasowane do potrzeb i liczby pracowników. Weź pod uwagę dostępną przestrzeń.
Funkcjonalne segregowanie śmieci w biurze – ile koszy?
W biurach pracownicy jedzą śniadania, rozpakowują z folii artykuły biurowe, wyrzucają zużyte sprzęty, pozbywają się balastu z torebek i teczek. Kosz na drewno w każdym biurze to może przesada, ale nie poprzestawaj na dwóch czy trzech pojemnikach.
Postaw na wszechstronne zastosowanie i oprócz koszy do papieru, zapewnij pracownikom przynajmniej kosze na śmieci plastikowe, odpady naturalne, szkło i inne odpady. W ten sposób unikniesz nieefektywnego sortowania lub niedopuszczalnego przeładowania śmietników w recepcji.
Prawo polskie i europejskie wyraźnie stwierdza konieczność rzetelnej ochrony danych osobowych, a w grę wchodzą także dane poufne dotyczące spraw firmy, dlatego taki pojemnik zaoszczędza wiele zmartwień.
Niech kosz na śmieci do biura pasuje rozmiarem
Rozmiar jest kolejnym czynnikiem, który należy uwzględnić przy wyborze koszy do segregacji w biurze. Kieruj się kilkoma wskazówkami:
- Weź pod uwagę, jakiego rodzaju śmieci dane pomieszczenie produkuje najwięcej. W większości biur, obok kosza na dokumenty, najbardziej potrzebny jest biurowy kosz na śmieci papierowe, dlatego powinien być on największy.
- Uwzględnij liczbę pracowników w danym pokoju. Przy małej liczbie pracowników kosz na odpady naturalne powinien być mały, aby nie kumulowały się w nim odpady kilkudniowe, przy większej – powinien być bardziej pojemny.
- Pomyśl o wpasowaniu koszy w przestrzeń biura. Przy małym metrażu dobrym pomysłem będzie umieszczenie osobnych mniejszych koszy na papier pod biurkami pracowników. Dopasuj je do rozmiarów biurek i wygody pracowników.
Kolorowy, modny czy klasyczny kosz na śmieci do biura?
Dbaj o odczucia estetyczne pracowników i użyj koszy jako elementu personalizacji biur. Pozwól pracownikom na wybór pojemnika o dowolnej kolorystyce pasującej do ich gustu lub koszy w modne designerskie wzory. W biurach, w których przyjmowani są klienci, warto postawić jednak na klasykę.
Bezdotykowy kosz na śmieci do biura
Kosze bezdotykowe to coraz częściej stosowane w biurach pojemniki. Ich zaletą jest nie tylko nowoczesny design i większa wygoda użytkowania. To przede wszystkim zwiększona sterylność. Jeśli chcesz zminimalizować liczbę zwolnień lekarskich swoich pracowników, pomyśl o zapobieganiu rozprzestrzeniania bakterii i wybierz bezdotykowy automatyczny kosz na śmieci biurowe.
Biurowy kosz na śmieci niezbędny w kuchni
Kuchnia to newralgiczne miejsce, jeśli chodzi o segregowanie śmieci w biurze. Tutaj trafia najwięcej odpadów innych niż papier, a śmieci są często mieszane, dlatego tak ważne jest, aby umożliwić pracownikom szybki podział i dokładne sortowanie. W przeciwnym razie, wszyscy odczują bezsens sortowania i szybko się zniechęcą.
Jeśli w tym newralgicznym miejscu segregacja będzie się odbywać na najwyższym poziomie, wypracujecie postawę, która utrzyma się i przeniesie na inne pomieszczenia.
Segregacja śmieci w biurowej kuchni – doskonałość wymagana
Zbite naczynia, aluminiowe sreberka i wieczka, korki, resztki jedzenia, fusy po kawie, patyczki po deserach, kartony po sokach — trudno wyobrazić sobie, co jeszcze może znaleźć się w firmowej kuchni. Tutaj konieczne są kosze na wszystkie rodzaje odpadów — może z wyjątkiem pojemnika na elektrośmieci. Ten wystarczy umieścić w jednym lub dwóch miejscach w firmie.
Segregacja śmieci w kuchni – kreatywne zagospodarowanie przestrzeni
Każda kuchnia ma swoje ograniczenia przestrzenne. Dopasuj kosze na śmieci do wnętrz szafek, a nawet szuflad, kupując kosze szafkowe i szufladowe. Zamiast wielu osobnych koszy, stosuj kosze wielokomorowe. Najlepiej dopasowane kosze do kuchni to te prostokątne, a najdłużej posłużą te ze stali nierdzewnej — w kuchni jak nigdzie indziej trudno bowiem uniknąć zachlapania.
Łazienka – tu też trwa segregacja śmieci w biurze
Wybór koszy do segregacji śmieci w biurowej łazience nie powinien stanowić większej trudności. Tu warto pomyśleć przede wszystkim o tworzywie, z jakiego wykonany będzie pojemnik i o najwyższej higieniczności.
Dwa kosze w łazience biurowej to standard
Jeśli chodzi o łazienkę biurową, osobny kosz powinien znaleźć się w kabinie toaletowej, gdzie wystarczy tylko jeden pojemnik, gdyż śmieci tych nikt nie będzie segregował. Zadbaj jednak o komfort swoich pracowników i umieść dodatkowy kosz na śmieci w pomieszczeniu z umywalką, nawet jeśli stosujecie suszarkę do rąk zamiast papierowych ręczników, zwłaszcza w łazience damskiej.
Bezdotykowe kosze na śmieci do biurowej łazienki
O ile w biurach czy na korytarzach zwykłe kosze z otworem wrzutowym są jeszcze na porządku dziennym, warto zastanowić się nad bardziej higienicznym rozwiązaniem do łazienek, jakim jest bezdotykowy kosz na śmieci z czujnikiem ruchu. Są zdecydowanie bardziej sterylne, a przez to i bardziej bezpieczne.
W biurowej łazience tylko kosz ze stali nierdzewnej
W łazience ważny jest higieniczny wygląd koszy, a także trwałość i odporność na rdzę i korozję. Dlatego najlepiej zrobisz wybierając kosze wykonane ze stali nierdzewnej. Zapobiegniesz w ten sposób ewentualnym skaleczeniom i zakażeniom pracowników, o które w publicznej łazience nietrudno. Rdzewiejące kosze odstraszają też klientów, a kosze ze stali nierdzewnej przed długie lata zachowują idealny wygląd.
Kosze na śmieci do biura – jeszcze garść wskazówek
Wiesz już, jakie kosze na śmieci wybrać do różnych biurowych pomieszczeń. Poznaj jeszcze kilka cennych porad na temat wyboru odpowiednich koszy do biura.
- Wybieraj kosze zamknięte — szczelne klapy zapobiegają insektom, co jest szczególnie ważne latem i w kuchni, a także jeśli chodzi o kosze na odpady naturalne. Możesz pominąć tę zasadę przy wyborze koszy na śmieci papierowe stojące przy biurku.
- Umieść dużo koszy w każdym pomieszczeniu i korytarzu — dzięki temu pracownicy nie będą musieli marnować czasu na szukanie odpowiedniego pojemnika.
- Wybierz kosze łatwe do czyszczenia — ktoś przecież będzie musiał to robić, warto więc zadbać o wybór lżejszych pojemników, wygodnych również pod tym względem.
Pokaż pozytywny wizerunek firmy
Dobre relacje to coś więcej niż spełnienie formalnych obowiązków. Pokaż, że prowadzisz firmę odpowiedzialną społecznie.
Dbasz o przyjazną i ergonomiczną przestrzeń dla pracowników dzięki śmietnikom dopasowanym do miejsca i wykonywanej pracy. Troszczysz się o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, wprowadzając do firmy higieniczne śmietniki w kuchni i łazience. Wprowadzasz śmietniki do sortowania odpadów i działasz na rzecz środowiska naturalnego.
To wszystko nie tylko ze względu na modę czy zmianę przepisów. Troszczysz się o swoich pracowników, miejsce, w którym mieszkają ich rodziny i przyszłość, w której będą żyć ich dzieci. Tak ukażesz się klientom i dostawcom jako odpowiedzialny partner, gotowy zmieniać świat na lepsze.
Ciekawy
Najlepiej chyba kosz automatyczny dla zachowania higieny i wygody