W związku z COVID-19 informujemy, że Ekofabryka realizuje zlecenia bez zmian w terminach podanych na stronie

Pojemniki do segregacji bioodpadów - kosze i kontenery na odpady bio

Oferujemy pojemniki przeznaczone do segregacji bioodpadów na zewnątrz. Są to pojemniki 2-kołowe w kolorze brązowym. Kolor pojemników do segregacji odpadów biodegradowalnych został ustalony przez dyrektywy unijne, które w końcu dosięgnęły również Polskę. Od początku roku 2018 segregacja bioodpadów w wielu gminach stała się koniecznością.

Biopojemniki

Biopojemniki to kubły występujące w kilku rozmiarach. Standardowe pojemniki mają objętość 120 i 240 litrów. Są mobilne, wyposażone w gumowane koła, pozwalające na przemieszczanie kontenerów nawet po nierównych nawierzchniach. Wykonywane są głównie z wysokiej jakości plastiku (PEHD) o podwyższonych parametrach. Brązowe pojemniki mogą (ale nie muszą) posiadać dodatkowo grill na dnie i wentylację w postaci perforacji na bokach. Dzięki temu odpad szybciej ulega biodegradacji. Nie jest to wymóg konieczny prawnie – wystarczy, że pojemnik jest w kolorze brązowym i posiada certyfikat EN 840. Wszystkie nasze kubły są certyfikowane i kompatybilne ze śmieciarkami.

Co wrzucamy do brązowego pojemnika na odpady?

Do brązowego pojemnika na bioodpady wrzucamy: liście, trawę, rozdrobnione gałęzie, stare, przekwitłe rośliny, resztki kwiatów, resztki żywności (bez mięsa i kości), obierki owoców i warzyw, zgniłe owoce i warzywa, skorupki, fusy po kawie i herbacie.

Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.