WYPRZEDAŻ! Ostatnie sztuki w najniższych cenach!

Pojemniki na bioodpady

Oferujemy pojemniki przeznaczone do segregacji bioodpadów na zewnątrz. Są to pojemniki 2-kołowe w kolorze brązowym. Kolor pojemników do segregacji odpadów biodegradowalnych został ustalony przez dyrektywy unijne, które w końcu dosięgnęły również Polskę. Od początku roku 2018 segregacja bioodpadów w wielu gminach stała się koniecznością.

Wyświetlanie 1–16 z 158 wyników

Sortuj:
Pokazuj:
Widok listy:
Wyświetl jako listę Wyświetl jako listę
Wyświetl jako siatkę Wyświetl jako siatkę

Pojemniki na bioodpady

Zbiórka śmieci biodegradowalnych to jeden z kluczowych elementów całego systemu gospodarowania odpadami. W Ekofabryce umożliwiamy Ci łatwą i wygodną segregację bioodpadów, oferując zarówno rozwiązania ogrodowe czy osiedlowe, jak i przeznaczone do użytku domowego, spełniające wszystkie normy prawne. W naszym asortymencie znajdziesz pojemniki na bioodpady z funkcjonalnymi kołami jezdnymi, duże kontenery na bioodpady oraz kosze bio, które umieścisz nawet w niewielkiej przestrzeni kuchennej.

Kosz na bioodpady – jaki ma kolor?

Zgodnie z zasadami segregacji, do śmieci biodegradowalnych przeznaczony jest brązowy kosz na bioodpady. Do gromadzenia odpadów organicznych można wykorzystywać kosze bio wyposażone w specjalne otwory wentylacyjne w ściankach oraz ruszt na dnie. Taki system napowietrzania i parowania odcieków spowalnia gnicie odpadów, zapobiegając szybkiemu rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów. Pojemnik na odpady biodegradowalne z rusztem to także dobry sposób na zmniejszenie objętości gromadzonych w nim śmieci.

Jaki pojemnik na bioodpady kupić?

W ofercie sklepu Ekofabryka znajdziesz zarówno zewnętrzne pojemniki na odpady bio – 2-kołowe kosze przeznaczone dla domów jednorodzinnych oraz mobilne, 4-kołowe kontenery dla budynków wielorodzinnych, osiedli mieszkaniowych czy przedsiębiorstw, jak i kubły przeznaczone do użytku domowego – pojemniki na odpady kuchenne. Każdy oferowany przez nas kosz na bioodpady spełnia polskie i europejskie normy prawne, jest bezpieczny w użytkowaniu oraz zapewnia długą eksploatację.

Zewnętrzne pojemniki na odpady biodegradowalne

Zewnętrzny kosz na odpady biodegradowalne to rozwiązanie funkcjonalne, zwłaszcza z uwagi na dużą pojemność i mobilność. Wyposażony w praktyczne, gumowane kółka, pozwala na łatwe i wygodne przemieszczanie w dowolne miejsce, zarówno po trawie, utwardzonym podłożu czy kostce brukowej. Mniejszy pojemnik na odpady bio, np. o pojemności 240 litrów, wyposażony w dwa gumowane koła, znajdzie zastosowanie zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i w niewielkiej firmie czy na osiedlu mieszkaniowym. Mimo iż jest przeznaczony do użytku zewnętrznego, może być również wykorzystywany wewnątrz, między innymi w magazynach, halach produkcyjnych czy hangarach. Z kolei większy kontener na bioodpady, np. o pojemności 400 litrów, wyposażony w cztery gumowane koła, znajdzie zastosowanie na terenie zabudowy wielorodzinnej, na dużych osiedlach czy w większych przedsiębiorstwach.

Dzięki wykonaniu z utwardzonego plastiku PEHD, formowanego pod wysokim ciśnieniem, zewnętrzne pojemniki biodegradowalne charakteryzują się odpornością na promieniowanie UV oraz działanie większości chemikaliów, a także długą żywotnością. Dostępne w Ekofabryce kosze bio wyposażone są w specjalne sita lub ruszty, dzięki którym odpady parują na zewnątrz. Dobra cyrkulacja powietrza sprawia, że bioodpady szybciej wysychają, a nieprzyjemne zapachy nie są wyczuwalne. Dokładamy największych starań, aby każdy oferowany przez nas pojemnik na odpady biodegradowalne był zgodny z obowiązującymi normami ekologicznymi, gwarantując przy tym wygodę oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Kosz na odpady bio do kuchni

W naszym sklepie kupisz także domowy pojemnik na bioodpady – przeznaczony do pomieszczenia kuchennego. Większość generowanych w kuchni śmieci stanowią resztki żywności, dlatego pojemnik na odpadki kuchenne, w tym również na zlewki, powinien być odpowiednio do nich przystosowany. Dobrym pomysłem na selektywną zbiórkę śmieci, zwłaszcza w przypadku niewielkiego pomieszczenia, jest wielokomorowy pojemnik na odpady kuchenne. Jeżeli zależy Ci nie tylko na segregacji, ale i recyklingu odpadów, postaw na niewielki domowy kompostownik, który ustawisz na przykład na balkonie, dorzucając do niego codziennie resztki organiczne.

Możesz postawić na wstawiany do szuflady kosz na odpady kuchenne, wyposażony w pokrywę. Dobrym wyborem okaże się zestaw pojemników z dodatkowymi kuwetkami przeznaczonymi na akcesoria do czyszczenia. Dzięki bogatej ofercie dostępnych produktów z łatwością znajdziesz zestaw pojemników odpowiadający szerokości Twoich szafek. Takie rozwiązanie pozwoli na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Kolejnym rozwiązaniem może być zastosowanie systemu wysuwnego lub wysuwno-uchylnego. Kosz na bioodpady może wyjeżdżać z szafki (lub uchylać się w przypadku drugiego systemu) przy otwarciu frontu. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostęp do pojemnika na odpady biodegradowalne jest łatwy i szybki.

Kolejna nasza propozycja to kosz na odpady bio mocowany na prowadnicach. Przy otwieraniu szafki wysuwa się cały pojemnik, co jest niezwykle wygodne i praktyczne. Tego rodzaju pojemnik na śmieci bio mocowany jest do frontu, osadzony na prowadnicach i wyposażony w hamulec. Jeszcze innym rozwiązaniem są pojemniki na odpady biodegradowalne, które wbudowuje się w blat kuchenny. Zapewniają nie tylko porządek, ale również olbrzymi komfort podczas wykonywania codziennych prac w kuchni – odpady zgarnia się wówczas do znajdującego się w blacie otworu. W kuchniach, które są już zagospodarowane i nie ma potrzeby dodatkowego przemeblowania, najlepiej sprawdzają się wolnostojące pojemniki na bioodpady. W naszej ofercie znajdziesz modele, które spełniają rygorystyczne normy dotyczące segregacji odpadów w kuchni.

Wybór nowoczesnych rozwiązań i akcesoriów pozwoli Ci na łatwe oraz wygodne segregowanie bioodpadów, przy optymalnym wykorzystaniu przestrzeni kuchennej. Dzięki specjalnym systemom do segregacji z łatwością wybierzesz idealne dla siebie rozwiązanie. Bogaty wybór produktów w naszym sklepie pozwoli Ci wybrać funkcjonalny pojemnik na odpady bio do kuchni, który umożliwi Ci proste i efektywne sortowanie, a Ty sam przyczynisz się tym samym do ochrony środowiska.

Ile kosztuje pojemnik na bioodpady?

Cena pojemnika na odpady biodegradowalne jest różna – wszystko zależy od jego pojemności, miejsca przeznaczenia, a więc tego, czy jest to zewnętrzny kontener na bioodpady czy niewielki domowy kosz na śmieci bio, materiału wykonania i wielu innych czynników. Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą i wybierz kosz na śmieci bio dostosowany do Twoich potrzeb, wymogów użytkowych oraz możliwości finansowych.

Pojemniki na bioodpady – obowiązek selektywnej zbiórki śmieci

Obowiązek selektywnej zbiórki odpadów, które ulegają biodegradacji, wynika z art. 11 i 22 dyrektywy UE 2008/98/WE, która nakłada na państwa członkowskie zobowiązanie do wysegregowania z odpadów komunalnych aż 50% całkowitej masy śmieci. Aby podołać temu wyzwaniu, w 2017 roku wprowadzono w naszym kraju rozporządzenie dotyczące frakcji odpadów do selektywnej zbiórki. Wydzielono wówczas cztery frakcje: szkło, metale i tworzywa, papier oraz bioodpady. W naszych domach powinien znaleźć się jeszcze piąty pojemnik, przeznaczony na odpady zmieszane, a więc takie, które nie nadają się do ponownego wykorzystania. Obowiązek segregowania śmieci i zakup specjalistycznego pojemnika na bioodpady leży po stronie właściciela lub administratora danej nieruchomości.

Kontener na bioodpady – co wrzucać, a czego nie wrzucać?

Śmieci biodegradowalne to odpady organiczne, które powstają w naszych domach z resztek jedzenia lub roślin. Ulegają naturalnemu procesowi rozkładu i niektóre z nich można wykorzystać do produkcji kompostu zwiększającego żyzność gleby lub biogazu, z którego wytwarza się energię.

Do pojemnika bio należy wrzucać:

  • resztki jedzenia,
  • odpadki warzywne i owocowe,
  • pieczywo,
  • przeterminowane warzywa i owoce,
  • resztki roślin,
  • gałęzie drzew i krzewów,
  • fusy z kawy i herbaty,
  • skoszoną trawę, liście, kwiaty,
  • skorupki jajek,
  • trociny i korę drzew,
  • słomę i siano,
  • niezaimpregnowane drewno.

Do kosza na bioodpady nie należy wrzucać:

  • kości i odchodów zwierząt,
  • popiołu z węgla kamiennego,
  • impregnowanego drewna,
  • oleju jadalnego,
  • leków,
  • ziemi i kamieni,
  • płyt wiórowych i pilśniowych,
  • innych odpadów komunalnych (w tym niebezpiecznych).

Brązowe pojemniki na odpady – jak wyrzucać śmieci?

Śmieci nie należy wyrzucać w torebkach lub workach foliowych, tak aby nie przedostały się do bioodpadów, uniemożliwiając tym samym ich kompostowanie. Nieodpowiednie będą również worki biodegradowalne. Mimo iż zapewniają higienę, podczas przetwarzania odpadów powinny być jednak oddzielone od resztek organicznych. Dobrym rozwiązaniem będą natomiast specjalne worki kompostowalne, oznaczone symbolem przypominającym roślinę i świadczącym o certyfikacie kompostowalności. Gromadzenie bioodpadów w specjalnych workach kompostowalnych zapobiegnie pogorszeniu ich jakości. Jeżeli jednak nie masz ich w domu, pamiętaj, aby przed wyrzuceniem śmieci do kontenera na bioodpady oddzielić je od folii, a następnie wyrzucić ją do odpadów zmieszanych. Śmieci biodegradowalne należy wyrzuć w takim przypadku luzem do brązowego kosza bio. Przestrzeganie tych zasad pozwoli na zachowanie właściwości bioodpadów, które będzie można potem efektywnie wykorzystać, pozyskując jakościowy kompost o walorach nawozowych czy wytwarzając energię elektryczną oraz cieplną.

Pojemnik bio i prawidłowa segregacja – jakich błędów należy unikać?

Właściwie prowadzona selektywna zbiórka odpadów to sposób na zmniejszenie ilości oraz masy odpadów zmieszanych, które trafiają do czarnego pojemnika. Segregacja śmieci biodegradowalnych bardzo często prowadzona jest jednak w sposób nieprawidłowy. Powszechnym problemem jest mieszanie odpadów, które ulegają biodegradacji, z tymi, które nie są w stanie rozłożyć się w sposób naturalny. W efekcie do pojemnika na odpady bio trafiają nienadające się do kompostowania artykuły spożywcze, np. mięso, a także niemające nic wspólnego z tą frakcją odpady, takie jak plastikowe opakowania czy materiały budowlane. Problemy z jakością odbieranych odpadów biodegradowalnych dotyczą w szczególności terenów zabudowy wielorodzinnej. Do osiedlowych kontenerów na bioodpady trafiają zwykle kości lub odchody zwierząt, ziemia i kamienie czy popiół. Powszechnym zjawiskiem jest także wyrzucanie do brązowych pojemników na odpady zmieszanych śmieci komunalnych lub innych zbieranych selektywnie odpadów.

Kosze bio w ofercie sklepu Ekofabryka

Dostępne w naszym asortymencie kosze na bioodpady spełniają wszelkie wymogi formalne, praktyczne i estetyczne. Dokładamy największych starań, aby każdy oferowany przez nas pojemnik na odpady biodegradowalne był zgodny z normami ekologicznymi. W naszym sklepie znajdziesz zarówno funkcjonalny kontener na bioodpady, jak i domowy kosz na śmieci bio, który doskonale sprawdzi się nawet w niewielkiej przestrzeni kuchennej. Oferujemy również niezwykle praktyczne zestawy do segregacji i kompostowniki. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Ocena kategorii:

Zapraszamy do kontaktu

    Ekofabryka

    ul. Grobla 25
    66-600 Krosno Odrzańskie
    tel. 68 30 30 30 8 
    info@ekofabryka.com.pl
    NIP: 9261558013
    REGON: 368272058
    Twój koszyk
    Loading...
    • Brak produktów w koszyku.

    Kwota: 0,00

    Zobacz koszykZamów teraz

    Loading...