Obowiązkiem każdej gminy, jest dbanie o porządek miasta oraz zapewnienie mieszkańcom odpowiednich warunków do wykonywania czynności związanych z utrzymaniem czystości. Służą do tego m.in. kosze uliczne. Odpowiednia ilość pojemników na odpady w przestrzeni publicznej. To mniejsza liczba odpadów, która trafi na ulicę.
Ponieważ kosze są ogólnodostępne, muszą być wyjątkowo wytrzymałe, odporne na czynniki zewnętrzne i przystosowane do każdej przestrzeni. Jaki kosz wybrać, aby spełniał on te wszystkie funkcje? Podpowiadamy w dalszej części artykułu.
Nowoczesne kosze na odpady
Nowoczesne kosze na odpady pełnią wiele funkcji. Jeśli mają one służyć jak najdłużej, powinny mieć solidną obudowę wykonaną z wysokiej jakości materiałów i gwarantować użytkownikom łatwą i komfortową obsługę. Producenci koszy na śmieci dopasowują się do trendów panujących na świecie i oferują wyjątkowe pojemniki, które umożliwiają efektywne wyrzucanie odpadów. Oto kilka propozycji koszy na śmieci, które warto postawić w mieście:
Kosz uliczny z daszkiem
Zacznijmy od nowoczesnej klasyki. Wydawać by się mogło, że metalowy kosz uliczny z daszkiem to oklepany temat. Nic bardziej mylnego. Ten rodzaj pojemnika idealnie wkomponuje się w każdy rodzaj otoczenia. Ponadto dostępny jest w różnorodnych kolorach: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, szary, czarny. Dzięki temu ulice miast mogą przestać być szare i ponure lub całkowicie wtopić się w otoczenie.
Kosze z zakryciem to rozwiązanie, które zagwarantuje:
- Ochronę przed czynnikami atmosferycznymi – dzięki daszkowi woda, deszczy czy wiatr będą miały ograniczony dostęp do odpadów. Dzięki temu kosz nie będzie zalewany, a śmieci nie będą wywiewane przez silne podmuchy.
- Większą estetykę w mieście – przysłonięte odpady nie będą razić swoją obecnością. Daszek zminimalizuje także wydostawanie się nieprzyjemnych zapachów.
Niezniszczalne kosze z betonu
Jeśli kosz ma znajdować się w miejscu, w którym może zostać szybko zniszczony – koniecznie wybierz ten model. To wyjątkowa propozycja, obok której nie powinieneś przejść obojętnie. Betonowe kosze na odpady charakteryzują się nowoczesnym designem, niezniszczalną budową i dużą pojemnością. Prosta i gładka forma gwarantuje, że idealnie dopasuje się do miejskiej architektury oraz zachwyci swoją prezencją.
Kosz wykonany z betonu zapewni bezpieczeństwo przed aktami wandalizmu, podpaleniem czy niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Taki wytrzymały pojemnik koniecznie powinien znaleźć się w każdym nowoczesnym mieście, które chce, aby zakupione kosze służyły jak najdłużej.
Wielofunkcyjne stacje do segregacji odpadów
Zewnętrzne kosze na śmieci w postaci stacji to nowy wymiar segregacji odpadów w mieście. Wielofunkcyjne pojemniki na odpady są w stanie poprawić wygląd i czystość miasta, a ponadto pozwalają mieszkańcom segregować śmieci, gdziekolwiek się znajdą. Stacje podzielone są najczęściej na frakcje:
- plastik,
- szkło,
- papier,
- zmieszane.
Jednak coraz częściej można zauważyć też wariant z dodatkowym koszem na odpady biodegradowalne.
W dzisiejszych czasach klimat jest niezwykle istotnym tematem. Wielofunkcyjne stacje do segregacji odpadów to innowacyjne rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w obecnie obowiązujące trendy. Kosz sprawia, że mieszkańcy miast chętniej i częściej segregują odpady, które można ponownie wykorzystać i zagwarantować dodatkowe oszczędności.
Zestawy pojemników zewnętrznych
Kolejna propozycja to kosze w postaci czterech, wolnostojących pojemników do segregacji. Przymocowane są one do jednego słupka. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku, gdy nie mamy do dyspozycji zbyt dużo miejsca. Pojemniki są oznaczone odpowiednimi kolorami i dodatkowo podpisane, dzięki czemu osoby korzystające z nich mogą w łatwy sposób umieścić odpad w odpowiednim miejscu.
Innowacyjne kosze na odpady to nowoczesne miasto
Każde miasto, które chce nosić miano nowoczesnego, musi wdrażać rozwiązania mające na celu ochronę planety. Chcąc iść z duchem czasu, nie można zapomnieć o odpowiedniej segregacji i przetwarzaniu odpadów. Zapewniając w każdej części miasta nowoczesne śmietniki, robisz krok w stronę zielonej reformacji.